Budynek MPEC Kielce

Nowej siedzibie spółki nadano dynamiczną formę architektoniczną składającą się z dwóch przenikających się graniastosłupów o podstawie trójkąta i trapezu, dopasowanych do kształtu działki. Kolorystyka elewacji różnicuje bryły nowoczesnego biurowca. Część budynku na rzucie trójkąta pokryta jest blachą tytanowo-cynkową w jasnoszarym, naturalnym kolorze spatynowanej blachy. Wnękę, w części środkowej, tworzącą wejście główne do budynku wykonano ze szkła. Z kolei część obiektu na rzucie trapeza posiada elewację ze szklanych, refleksyjnych płyt w kolorze czarnym.

Inwestycja: Budynek biurowy – nowa siedziba MPEC Kielce

Inwestor: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.

Lokalizacja: Kielce, ul. Poleska

Dane powierzchniowe: powierzchnia terenu objętego projektem: 5 268 m2, powierzchnia zabudowy: 980 m2, powierzchnia użytkowa budynku: 1 790 m2

Zakres prac Pracowni: koncepcja, wielobranżowy projekt budowlany i wykonawczy

Status: obiekt wybudowany i oddany do użytkowania w roku 2014

Nagrody: Projekt budynku został doceniony przez środowisko architektów i mieszkańców województwa świętokrzyskiego, zdobywając nagrodę „Złotego Żurawia 2014” za najciekawszy obiekt użyteczności publicznej, oddany do użytku w regionie w 2014 roku oraz w konkursie „Archi+ 2014” na najlepszą architekturę województwa świętokrzyskiego w roku 2014 w kategorii „budynek użyteczności publicznej”.